Gyermekember

Ötletek, tanácsok hogyan tegyük boldoggá, kiegyensúlyozottá gyermekünket. Közös játékok, programok, foglalkozások, amivel fejleszthetjük gyermekünket.

Friss topikok

  • móka81: @fogdakezem: Köszönöm szépen! (2012.11.17. 20:46) Okosodjunk ősszel is!
  • PraktikásMaimoni: Kedves blogszerző, meghívót szeretnénk küldeni egy rendezvényre, de nem találtunk az oldalon e-mai... (2012.08.31. 10:41) A "Mi hiányzik?" játék
  • Trimcsek: A nem veszek tudomást a hisztijéröl és tovább állok vált be eddig a legjobban. Igaz,hogy akkor meg... (2012.05.14. 08:53) Hogyan kezeljük a kisgyerek érzelmi kitöréseit?
  • Trimcsek: Szia Ancsi! Az biztos,hogy nagyon nehéz egy ilyen szituációt kezelni és az ember elég sokat pironk... (2012.05.14. 08:48) Enyém!
  • pelorata: Teljesen igaz, az én lányom 2-3 nap alatt lett teljesen szobatiszta, igaz, az ágytisztaság csak fé... (2012.04.21. 19:35) Pápá pelus

Megnyugtató ölelés - Hogyan tartsuk a babát?

2012.04.12. 08:20 - móka81

Címkék: újszülött csecsemő fejlődés baba ölelés

Milyen jó érzés egy kisbabát magunkhoz ölelni :). Mikor kislányom csecsemő volt szeretett a kezemben lenni, gyakran előfordult, hogy már alig tudtam kézben tartani, annyira elfáradtam, de ha letettem csak sír, és sírt. Így nem volt szívem letenni. Aggódtam is amiatt, hogy így el lesz kapatva és később majd még iszom ennek a levét, mert a védőnőnk és az orvosunk is azt mondta, csak tegyem le, nem lesz semmi baja, had sírjon, ha nem így teszek, később még rosszabb lesz a helyzet. Néha azért próbálkoztam, úgy tettem, ahogy tanácsolták de, szegénykém több, mint fél órán át sírt. Nekem ez a fél óra az örökkévalóság volt. Akkor fogadtam meg, hogy nem érdekel mit mondanak, az se érdekel, ha később nem tudom majd letenni, de én bizony ha a kislányom kéri felveszem, ringatom, ölelgetem, szeretgetem.

Ma már két éves, és úgy gondolom jól tettem (habár nem mindig volt könnyű) nem lett elkényeztetve, szépen haladt az önállósodás útján :)

Összeszedtem néhány okosságot az ölelésről, és arról, hogy miért kell, miért érdemes gyermekünket kézben tartani:

  • újszülött korától kezdve az ölelés biztosítja számára a szeretetet és a biztonságot
  • az ölelés, ringatás boldoggá teszi
  • fontos, hogy különböző helyzetekben tartsuk, ringassuk  a mozgásfejlődése szempontjából, mert ezzel stimuláljuk az egyensúlyát, mozgásra ösztönözzük
  • hasfájós babáknál segíthetjük a gázok távozását

Hogyan tartsuk a csecsemőt?

Bölcsőtartás

A legkedveltebb csecsemőtartás szoptatás alatt. A baba feje ilyenkor az anyuka könyökhajlatánál támaszkodik, a hátát az anyuka alkarja támasztja alá, fenekét pedig a kismama másik karja tartja.

Hasgörcsoldó fogás

Hasfájós babák szeretik ezt a helyzetet. Egyik karunkkal megtámasztjuk a gyermek felsőtestét, miközben az arca lefelé néz, másik karunkkal pedig az alsótestét támasztjuk alá úgy, hogy a két lába közé tesszük kezünket

Vállhoz támasztás

Büfiztetéshez használjuk ezt a fogást, amikor a fejecskéjét még nem tudja tartani a baba. A vállunkhoz támasztva tartjuk egyik kezünkkel a fejét és a hátát, másik kezünkkel pedig a popóját.

Odabújós tartás

Legnépszerűbb fogás az édesanyáknál, amikor is magunkhoz öleljük a babát, egyik kézzel az alsótestét, a másikkal a hátát támasztjuk meg. Közben szabadon mozoghat a baba feje, így ismerkedhet környezetével.

Csípőn ülő tartás

Nagyobb csecsemőknél (akik már biztosan tartják magukat) alkalmazható ez a tartás. A baba terpesztett lábbal a csípőnkön ül, miközben mi a karunkkal tartjuk a popsiját.

A végén azért megjegyezném, hogy nem csak a gyermekre, hanem saját testünkre is figyelni kell. Változtassuk a baba helyzetét úgy, hogy mindkét oldalunk terhelve legyen, illetve bal és jobb oldalon is tartsuk gyermekünket, mert így nem bomlik meg a testünk izomegyensúlya, egyformán terhelődik mindkét oldalunk.

Felhasznált irodalom:

Anne Knecht-Boyer: Babamóka

A bejegyzés trackback címe:

https://gyermekember.blog.hu/api/trackback/id/tr844380957

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása